Najmodniejsze fryzury

Najważniejszym elementem przygotowań studniówkowych jest wybór i zakup sukienki wieczorowej. Musi ona spełniać wiele wymagań – być ładna, modna, wygodna, ma wyszczuplać i leżeć idealnie. Często na ostatni moment zostawiamy wybór fryzury. Warto pomyśleć tym wcześniej, ponieważ studniówki odbywają się zazwyczaj w sobotę, więc fryzjerzy mogą mieć już cały dzień zajęty. Zanim wybierzesz się do fryzjera warto przejrzeć kilka kobiecych magazynów i stron internetowych i wydrukować sobie kilka zdjęć fryzur, które przypadły Ci do gustu – na pewno pomoże to Twojej fryzjerce, a Ty będziesz bardziej zadowolona z uczesania.

Najczęściej wybieraną fryzurą na studniówkę jest kok. Świetnie sprawdzają się luźno upięte koki z pofalowanych i lekko natapirowanych włosów. Taka fryzura daje efekt lekkości i odmładza (w przeciwieństwie do ciasno upiętych koków). Szaleństwa na parkiecie sprzyjają rozpadaniu się fryzury, przy upięciu z pofalowanych włosów, ewentualne mankamenty uczesania łatwo dają się naprawić.

Moda na tzw. „francuzy” wkracza również na studniówkowe salony. Jeżeli masz wyobraźnię i zdolności manualne, eleganckiego francuza możesz wykonać sama. Bardziej wyszukane warkoczowe kompozycje pozostaw profesjonalistom. Pięknie wyglądają warkocze francuskie zaplecione tuż nad czołem, imitujące opaskę. Taka fryzura na studniówkę we wschodnim stylu jest nie tylko wyjątkowa, ale i funkcjonalna – włosy nie przeszkadzają podczas zabawy.
Każdy mężczyzna powie, że dziewczyny najbardziej kobieco wyglądają w rozpuszczonych włosach. Modną od lat fryzurą studniówkową są mocno skręcone loki, jednak choć fryzura wspaniale prezentuje się podczas poloneza, pod koniec zabawy może być już gorzej. Jeżeli masz ciężkie włosy, loki mogą szybko się rozprostować, więc najlepiej poradzić się fryzjera.

Z rozpuszczonych włosów można zrobić elegancki nieład. Jest to doskonała alternatywa dla dziewcząt, które lubią luźniejszy sportowy styl i nie przypadają im do gustu misternie upięte koki.

Z reguły dziewczyny zapuszczają włosy po to, by na studniówkę mogły elegancko się uczesać. Mylne jest przekonanie, że jedynie z długich włosów można stworzyć ładną fryzurę studniówkową. Z włosów do ramion można zrobić wspaniałe uczesania w stylu retro, które dopasowane do kreacji dają niesamowity efekt. Modne są również krótkie fryzury nawiązujące do irokeza, które w wersji studniówkowej wyglądają bardzo oryginalnie.